BSS - Buy Smart Store logo
Loading...

Samsung S22 Ultra I Ri

Ngjyra

, , , , ,

Memoria

128GB, 256GB, 512GB

Ky eshte nje produkt i ri.

Garanci: 12 muaj!

Ky produkt nuk është në gjendje

Shiko me shume smartphone te ngjashem

Samsung S22 Ultra I Ri

Rrjeti Teknologjia GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
Dale ne Treg Shpallur 09 Shkurt 2022
Statusi Dale ne treg me date 25 Shkurt 2022
Struktura e trupit Dimesionet 163.3 x 77.9 x 8.9 mm (6.43 x 3.07 x 0.35 in)
Pesha 228 g / 229 g (mmWave) (8.04 oz)
Build Para xhami (Gorilla Glass Victus +), mbrapa xhami (Gorilla Glass Victus +), kornizë alumini
SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (2 Nano-SIMs + eSIM, dual stand-by)
IP68 rezistent ndaj pluhurit/ujit (deri në 1.5 m për 30 minuta)
Kornizë alumini armaturë me rezistencë më të fortë ndaj rënies dhe gërvishtjes (shpallur)
Stylus, vonesë 2,8 ms (integrimi me Bluetooth, akselerometër, xhiroskop)
Ekrani Lloji Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 1750 nits (peak)
Madhesia 6.8 inches, 114.7 cm2 (~90.2% screen-to-body ratio)
Rezolucion 1440 x 3088 pixels (~500 ppi density)
Protection Corning Gorilla Glass Victus+
Always-on display
PLATFORM OS Android 12, One UI 4.1
Chipset Exynos 2200 (4 nm) – Europe
Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) – ROW
CPU Octa-core (1×2.8 GHz Cortex-X2 & 3×2.50 GHz Cortex-A710 & 4×1.8 GHz Cortex-A510) – Europe
Octa-core (1×3.00 GHz Cortex-X2 & 3×2.40 GHz Cortex-A710 & 4×1.70 GHz Cortex-A510) – ROW
GPU Xclipse 920 – Europe
Adreno 730 – ROW
MEMORIA Karte memorie Jo
Memoria e brendshme 128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM, 1TB 12GB RAM
UFS 3.1
Kamera kryesore Quad 108 MP, f/1.8, 23mm (wide), 1/1.33″, 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
10 MP, f/4.9, 230mm (periscope telephoto), 1/3.52″, 1.12µm, dual pixel PDAF, OIS, 10x optical zoom
10 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.52″, 1.12µm, dual pixel PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55″, 1.4µm, dual pixel PDAF, Super Steady video
Karakteristikat e kameres LED flash, auto-HDR, panorama
Video 8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS
Kamera selfie Single 40 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.82″, 0.7µm, PDAF
Karakteristikat e kameres Dual video call, Auto-HDR
Video 4K@30/60fps, 1080p@30fps
Audio Loudspeaker Po, me stereo speakers
3.5mm jack Jo
32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG
Lidhjet WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
GPS Po ,me A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Po
Radio Jo
USB USB Type-C 3.2, USB On-The-Go
Karakteristika Sensors Gjurmët e gishtave (nën ekran, tejzanor), akselerometër, xhiroskop, afërsi, busull, barometër
Samsung DeX, Samsung Wireless DeX (mbështetje për përvojën e desktopit)
Komandat dhe diktimi i gjuhës natyrore Bixby
Samsung Pay (e certifikuar me Visa, MasterCard)
Mbështetje me brez ultra të gjerë (UWB).
Bateria Lloji Li-Ion 5000 mAh, non-removable
Karikimi Fast charging 45W
USB Power Delivery 3.0
Fast Qi/PMA wireless charging 15W
Reverse wireless charging 4.5W
Te tjera Ngjyrat Phantom Black, White, Burgundy, Green, Graphite, Red, Sky Blue
Modelet SM-S908B, SM-S908B/DS, SM-S908U, SM-S908U1, SM-S908W, SM-S908N, SM-S9080, SM-S908E, SM-S908E/DS

1 review for Samsung S22 Ultra I Ri

  1. Brunilda Stoli

    Nje nga tel me te mir

Add a review

Fillo bisedën
Të duhet ndihmë?
Përshëndetje, si mund të të ndihmoj?