BSS - Buy Smart Store logo
Loading...

MacBook Pro 13 inch M1 TouchBar 2020 I Ri

SKU: AMPRO13IM1 Kategorite: ,
Kapaciteti

256GB, 512GB

168,500L

12 muaj garanci

  • M1
  • Ram 8Gb
  • SSD 256/512GB
  • TouchBar

Shiko me shume laptope te ngjashem

MacBook Pro 13 inch M1 2020

Ekrani

• Ekran retina
• Ekran 13,3 inç (diagonal) me ndriçim LED me teknologjinë IPS; Rezolucioni origjinal 2560 me 1600 me 227 piksele për inç me mbështetje për miliona ngjyra
• Rezolucionet e mbështetura të shkallëzuara:
1680 deri në 1050
1440 me 900
1024 me 640
• Shkëlqimi 500 nits
• Ngjyra e gjerë (P3)
• Teknologji True Tone

Chip

• Çipi Apple M1
• CPU me 8 bërthama me 4 bërthama të performancës dhe 4 bërthama efikasiteti
• GPU me 8 bërthama
• Motori nervor me 16 bërthama

Bateria

• Deri në 17 orë web
• Luajtja e filmave të aplikacionit Apple TV deri në 20 orë
• Bateri litium-polimer e integruar 58,2 vat-orë
• Përshtatës i rrymës USB-C 61 W

Ram

• 8 GB memorie të unifikuar
I konfigurueshëm në: 16 GB

Kapaciteti

• 256/512GB SSD
I konfigurueshëm në 512 GB SSD, 1 TB ose 2 TB SSD

Karikimi

Dy porte Thunderbolt / USB 4 me mbështetje për:

• Ngarkimi
• DisplayPort
• Thunderbolt 3 (deri në 40 Gb/s)
• USB 4 (deri në 40 Gb/s)
• USB 3.1 Gen 2 (deri në 10 Gb/s)
• Kufje

Tastiera

Tastierë magjike me dritë të pasme me:

• Shiriti i prekjes
• Sensori i ID-së me prekje
• Sensori i dritës së ambientit
• Force Touch trackpad për kontroll të saktë të kursorit dhe aftësi për të ndjerë presionin; mundëson klikimet e detyruara, përshpejtuesit, vizatimet e ndjeshme ndaj presionit dhe gjestet me shumë prekje

Wireless 

• Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi 6 rrjete pa tel
E përputhshme me IEEE 802.11a/b/g/n/ac
• Bluetooth
Teknologjia me valë Bluetooth 5.0

Kamera

• Kamera FaceTime HD 720p

Mbështetja e ekranit

Njëkohësisht mbështet rezolucionin e plotë vendas në ekranin e integruar me miliona ngjyra dhe:

• Një ekran i jashtëm me rezolucion deri në 6K në 60Hz
• Dalje video dixhitale Thunderbolt 3

• Dalja origjinale e DisplayPort përmes USB-C
• Dalja VGA, HDMI, DVI dhe Thunderbolt 2 e mbështetur duke përdorur përshtatës

Vlerësime

Nuk ka vlerësime akoma

Ji i/e para të lësh një vlerësim "MacBook Pro 13 inch M1 TouchBar 2020 I Ri"

Fillo bisedën
Të duhet ndihmë?
Përshëndetje, si mund të të ndihmoj?